+385 95 91 20 205 croswimming@gmail.com

EUROPSKO PRVENSTVO, FUNCHAL_5 DAN

Danas su na WPS Europskom prvenstvu u Madeiri nastupili Leonardo Renić – 100 metara slobodno (SB5), Dino Sinovčić – 50 metara slobodno (S6), Tomi Brajša – 50 metara slobodno (S4), Karlo Knežević – 50 metara leptir (S7) i Matej Petrlić - 100 metara leptir (S10).
Naši su plivači ostvarili dva finalna nastupa, dva nova rekorda RH i tri osobna rekorda. Leonardo Renić je popravio osobni i državni rekord u svojoj disciplini te on sada iznosi 1:50.98 a u finalu je zauzeo osmo mjesto. Karlo Knežević se uz osobni rekord plasirao na sedmo mjesto u finalu njegove discipline.
Matej Petrlić je popravio osobni i državni rekord u svojoj disciplini te on sada iznosi 1:08.98. Matej je zauzeo ukupno 12. mjesto. Dino je na 50 metara slobodno osvojio 11. mjesto dok je Tomi u istoj disciplini samo nižoj klasi zauzeo deveto mjesto.
Za sada se možemo pohvaliti da svaki dan plivačkog prvenstva imamo nastupe u finalnim utrkama.
Nadam se da će tako ostati i naredna dva dana. To bi bio veliki uspjeh Hrvatskog paraplivanja.